DEKORATİF İZOLASYON SIVASI

“Zarif Canlı Sıva iç mekanlarınız için özenle tasarlanmış ve geliştirilmiş ses ve ısı izolasyonu sağlayan iç cephe kaplama malzemesidir. 

Dekoratif canlı sıva; doğal elyaflar, strafor, kağıt hamuru, selüloz gibi  malzemelerden oluşan, yaşadığınız yere çok farklı bir görünüm kazandırmanın yanında, ısı ve ses izolasyonu ile akustik sağlayan bir üründür. Teneffüs edebilme yeteneği ile duvarlarda oluşabilecek rutubeti absorbe ediyor olması, ürünün dünya pazarında en çok tercih nedeni olarak gösterilmektedir. Dekorasyonda alışılmışın ötesinde bir ürün olarak Dünya ve Türkiye Pazarına sunulan Dekoratif Canlı Sıva, boya ya da duvar kağıdına kıyasla 2- 4 kat daha kolay uygulanabilmekte ve daha uzun ömürlü olmaktadır.

“Zarif Canlı Sıva fiber, asbest, cam elyafı vb. gibi insan sağlığına zararlı hiçbir toksin ve alerjen madde içermez.

“Zarif Canlı Sıva içeriğindeki komponentleri (tekstil, tutkal ve genleştirilmiş polistiren tanecikleri) ve özel karışımları sayesinde yanabilirliğini en az seviye düşürmektedir.  Bununla birlikte yanma esnasında enerji üretmediği ve duman oluşturmadığı uluslararası testlerle kanıtlanmıştır. Ortamdaki hava kirliliğinin duvarlara yoğun olarak yansıdığını şahit olmuşsunuzdur. İçeriğindeki komponentler sayesinde, gözenekli yapısı ile bu kirliliği minimize eder ve sağlık açısından problemi genel bir menfaat hale dönüştürür.

Zarif Canlı Sıvanın ortalama ömrü 10 yıldır. Bu klasik iç cephe boyalarına göre 3-4 kat daha ucuz anlamına gelmektedir. Boya maliyetini düşürdüğü gibi ısı yalıtımdan sağladığı fayda ilk iki yılda kendini amorti etmektedir.

“Zarif Canlı Sıva aynı zamanda bir iç cephe ısı yalıtım malzemesidir. Minimum %30 oranında ısı yalıtımı sağlar. Dış cephe mantolama uygulamalarındaki gibi binanızın duvarlarını da ısıtmak zorunda değilsiniz. Yaşam alanındaki ısıyı 72 saat muhafaza edebildiğinden tekrar yakıt harcamak zorunda kalmazsınız.

“Zarif Canlı Sıva tamamen su bazlıdır. İstenildiği an geri kazanılabilir ve su spreyi ile yumuşatılarak jel haline dönüştürülebilir, böylece çok pratik ve kısa süre içerisinde tamir edilebilir. Tamir edilen yerde kesinlikle ek yeri ve ton farkı oluşturmaz. Bu özelliğiyle bile rakipsizdir. Antistatik özelliği ile toz, duman, is gibi ortam kirliliklerine çözüm olmaktadır.

“Zarif Canlı Sıva duvarlarınızdaki sıva ve boya çatlakları mükemmel bir şekilde kapatır. Esnek yapısı sayesinde bina oturmalarına dair oluşabilecek deformasyonları gizlediği gibi var olan duvar ve sıva hatalarında ortadan kaldırır.

İpek Sıva

Klasik Sıva

Mercan

Pırıltı

Stil

Sıva